ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Два случаи на физичко насилство врз жени

149

На 06.03.2023 во 15.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Н.Б.(44) од Прилеп затоа што околу 13.00 во семејниот дом физички ја нападнал неговата 31-годишна сопруга. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 06.03.2023 во 19.00 часот во ОВР Прилеп, 32 – годишна жена од Прилеп пријавила дека на 05.03.2023 во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер В.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе