ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Деветнаесетгодишник тешко повреден – со возилото излетал од патот

259

Патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Т.П.(19) од Прилеп, вчера, 17.01.2023 во 12.30 часот, на ул.„Св.Наум Охридски“ во Прилеп излегло од коловозот и удрило во порта и во столб. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во прилепската болница. Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе