СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Девојка физички нападната од нејзини соседи

141

Вчера, (02.12.2021) млада девојка, со иницијали В.Б.(29) од Прилеп пријавила во полициската станица во Прилеп , дека на ул.„Вера Циривири”  била физички нападната од три лица , нејзини соседи.

Истиот ден  (02.12.2021)  во ОВР Прилеп и лицето со иницијали Т.Ј.на  47 годишна возраст, од Прилеп пријавил дека на ул.„Илија Јовчески“ во Прилеп бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување и на двата случаи – информираат од СВР – Битола

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе