ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска без струја повеќе села и населби во прилепско, манастирот Трескавец, рудникот Сивец…

144

ЕВН Македонија, известува дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 27.09.2023 година, без напојување со електрична енергија ќе останат:

Од 09:30 до 14:30 часот, корисниците од селата Лажани, Дебреште, Житоше, Вранче, Десово, Сенокос, Дреновци и Заполжани, Репетитори на Трескавец и Манастир Трескавец, како и Рудник Сивец, Манастир Св.Ѓорѓија, Фимар Балкан, с.Присад и населбите Маркова Чешма и Поводеници (опш.Прилеп);

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе