ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска повторно Битола и Прилеп најстудени градови во Македонија

747

Утрово,во 7,30 мин,  во Прилеп беше измерено -13 степени, а најниска температура од -16 степени е измерена во Битола и Берово.

Следат -12 во Демир Капија, -11 Скопје-Петровец и Дебар, -10 Кавадарци, -9 Штип, Струмица и Велес, -7 Охрид, -6 Виница, Крушево, Маврови Анови, -4 Дојран и 0 степени на Попова Шапка.

Највисока снежна покривка има во Маврови Анови – 17 сантиметри, 15 во Битола, Дебар, Попова Шапка, 12 Берово, Ѓуриште, 11 Крушево, 7 Тетово, Охрид, 2 во  Претор, Прилеп, Струмица и 1 сантиметар во Штип.

Во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе дува слаб до умерен северен ветер. За утре синоптичарите најавуваат дека времето ќе биде наутро студено, а преку денот променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен северен ветер.Температурата утре ќе биде од минус 12 до минус 2 степени наутро, и од 2 до 10 Целзиусови степени во текот на денот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе