ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска пристигнува зимата

103

Вечерва во 22.48 часот на северната хемисфера од Земјата пристигнува зимата. Во исто време на јужната полутопка календарски започнува летото. Зимата ќе трае 88 дена, до 20 март 2023 година. Денеска денот е најкус, а ноќта најдолга. Од утре денот ќе започне да се зголемува и со ноќта ќе се изедначи во моментот кога ќе дојде пролетта, на 20 март.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе