СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

ДЕСПИНА НАИДЕ НА ПРЕСИЛЕН ПРОТИВНИК ВО ШВЕДСКА (37:10)

РАКОМЕТ

476

Како што и се очекуваше, екипата на прилепска Деспина, предводена од тренерот, Страшо Илиески, го загуби првиот меч од 2. коло на ЕХФ европскиот куп со големиот фаворит, Скара. Натпреварот во истоимениот шведски град, пред 308 гледачи, заврши со 37:10 (17:4).

Младиот и неискусен прилепски тим настапи во овој состав: Гулеска 1, Ел. Рипилоска, Ев. Рипилоска, Камческа 1, Цветкоска 4, Спиркоска, Ристевска, Димитрова, Петреска, Богојеска, Бечирхоџиќ 1, Чурлиновска, Еленин 2, Цаневска 1, Седлоска, Димоска.

Реваншот се игра утре(недела,24 октомври) во истата сала, во 14 часот.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе