ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Донација од 10 компјутери во СОУ „Ристе Ристески Ричко“ Прилеп од Гентерм Македонија

21

СОУ Ристе Ристески Ричко Прилеп се поднови со нови 10 компјутери потребни за одвивање на образовниот процес во ова средно училиште преку донација од компанијата Гентерм Македонија. Веќе трета година прилепскиот средношколски центар „Ристе Ристески Ричко“ соработува во рамките на дуалното образование со Гентерм како партнер компанија преку теоретска настава во училиштето, а практичната обука учениците ја изведуваат во компаниите од реалниот сектор.

🇲🇰🇲🇰🇲🇰 Гентерм Македонија Ви благодариме од ❤️ за вашата нова донација од десет компјутери за нашето училиште. Среќни сме што имаме можност за соработка со општествено одговорна и успешна компанија, но уште посреќни бидејќи со вашата донација ги подобрувате условите во нашето училиште и иднината на учениците 🇲🇰🇲🇰🇲🇰, се заблагодарија на социјалната мрежа ФБ од СОУ „Ристе Ристески Ричко“ Прилеп. 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе