CSS Template

Егзотичен Делфинес нова дестинација за фудбалерот Сркески

82

Дваесет годишниот прилепски фудбалер Борче Сркески и официјално преминува во редовите на Делфинес клуб кој настапува во првенството на Доминиканската Република.Сркески својата кариера ја продолжува во оваа егзотична земја и се чини прави голем исчекор кон остварување на целта , да заигра во лигата на шампиони, овој пат се разбира во CONCACAF зоната откако овој клуб успеа да избори место.До сега Борче има настапувано за Росоман , Академија Пандев Питу Гули од Крушево и ПОбеда. За нашиот медиум Сркески вели дека и самиот е изненаден од потпишувањето на неговиот прв професионален договор , но најзаслужен е српскиот стратег Хаџи Стефан Ристиќ вели тој, кој застанува на кормилото на Дефинес и го засилува тимот со двајца прилепчани Сркески и Златевски.Во продолжение и првото интервју на младиот Сркески.


semm
Farma Dolneni
Turtel
Vivafarm