ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Еден пожарникар повреден во гаснењето на пожарот на старата градска библиотека (ФОТО)

583

Напуштениот објект од старата градска библиотека во Прилеп вчера, понеделник (17.10.2022 )во попладневните часови околу 16 часот бил зафатен од пожар. Според информациите од ТППЕ Прилеп опожарена е спратната конструкција, кровот и таванот од објектот. По брзата интервенција од прилепските пожарникари со 3 возила со 10 пожарникари, кои добиле припомош за достава на вода и од ЈКП Комуналец Прилеп со 2 возила и 3 екипи, спречена била голема штета на неколку куќи се лепенки со објектот на старата библиотека. Во битката со огнената стихија  (од 16 и 30 до 19 часот) еден пожарникар од ТППЕ Прилеп бил полесно повреден од огнена топка од зафатените ѓерамиди.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе