CSS Template

Ексклузивно : DaCapo Бенд мелем на македонската музичка сцена

205

Со своето присуство на македонската музичка сцена , бендот DaCapo , од тиквешијата , создава една поинаква димензија , кога ги слушате нивните музички изданија во живо и како настапи со коверите во нивна преработка. DaCapo бенд е спој на искусни музички имиња кои неколку години творат заедно како музичка група која е мелем на македонската музичка сцена.

Ексклузивно за Радио Пела , на гости ни беа Васко Спасов и Љупка Арсовска како вокали во групата , Влатко Ѓорчев на кларинет и Горан Костадинов на клавијатури , кои во живо во нашата програма направија одлично музичко шоу , покажувајќи како тие живеат за музиката.

Во продолжение погледнете и како то изгледаше и звучеше на ТВ платформата на Радио Пела уживајте !


semm
Vivafarm
Farma Dolneni