ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Експлозија и пожар во приватна стоматолошка амбуланта во Прилеп

2.886

Силна експлозија на која и претходел пожар предизвикан од електрична инсталација, вечерва речиси целосно разнесе приватна стоматолошка амбуланта.Со цел да не се прошири огнот на останатите објекти на улица “Сотка Ѓорѓиоски” брзо интервенирала професионалната против пожарна екипа. Оштетени се врати прозорци и опремата од амбулантата. Неофицијално, да не дојде до дополнителни експлозии на боци со кислород на друг санитетски материјал и поради деталниот увид полицијата улицата Сотка Ѓорѓиоски, од раскрницата кај Чумовчанец до мостот кај старата автобуска станица неколку часа беше затворена за сообраќај.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе