ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Жителите од населбата “Жабино Маало” традиционално, в недела ќе го одбележат Св. Никола

544

По повод патрониот празник и заштитник на Прилеп, Св. Никола Чудотворед, жителите од прилепската населба “Жабино Маало”, и оваа година ги покануваат сите верници, во недела на 18.12.2022, со почеток од 12 часот, да присуствуваат на водоосветувањето и прережувањето на славскиот колач пред параклисот посветен на Св. Никола, кој се наоѓа во оваа населба.

Домаќини оваа година се РК Прилеп, а за сите присутни ќе има и пригодна музичка програма од страна на Оливер Лозаноски и неговиот бенд.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе