ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Запленети 2 600 парчиња пиротехнички средства во Прилеп

185

Полициски службеници од СВР Битола – полициската станица од општа надлежност – Прилеп, денеска на улица „Методија Шаторов – Шарло” во близина на прилепскиот пазар, при преглед кај прилепчанецот З.М. (37) пронашле 2600 парчиња различни видови пиротехнички средства.     Како што информираат од МВР, предметите од страна на полициските службеници се одземени, а со З.М. е извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе