ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За пет часа казни добиле 77 возачи кои возеле повеќе од дозволеното

110

Вчера (02.07.2023) во периодот од 16.00 до 22.00 часот. на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 77 возачи.

Од нив, 51 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 26 надвор од населено место.
На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.
Од СВР Битола апелираat до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголеми безбедноста во сообраќајот и да сите учесници во сообраќајот да придонесат за посигурни патишта.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе