ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ИГРАА ЗА КУП, МИСЛЕА НА ПРВЕНСТВОТО

160

Екипата на Македонија ЃП е четвртфиналист во фудбалскиот Куп на Македонија. Пред околу 500 гледачи на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, скопскиот тим со 2:0 ја совлада домашната Победа. Беа две различни полувремиња.  Во првото, гостите многу подобри, а од тоа плод се двата гола. Веќе во 6. минута Емир Скендери ја затресе домашната мрежа, а во 26. минута конечниот резултат го постави Ермедин Адем од слободен удар. Во второто полувреме Победа ја подобри играта, создаде и неколку шанси. Сепак, се чини дека мислите на екипата се свртени повеќе кон прволигашкото првенство, во борбата за опстанок. Тоа се гледа и според изборот на играчкиот кадар во првата постава и клупата. Во игра воопшто не влегоа Дарко Тофилоски, Ерик Амо, Христијан Коцев, Хамза Рамани, Марио Наумоски…

По седум дена, пак во среда, во 12. рунда од Првата лига, Победа дома игра со Струга.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе