ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Избори 2024: одлуката на 8 ми мај ќе биде судбоносна за Македонија!(ВИДЕО)

83

Какви се оценките за изборниот ден на 24 април, прв круг од Претседателските избори 2024 и колку резултатите ќе влијаат на целокупната насока на електоратот за 8 ми мај кога ќе се избира Претседател и нов парламентарен состав на Република Македонија. Што би значел евентуалниот бојкот на вториот круг од претседателски и парламентарните избори; Колку локал патриотизмот може да се преслика во плановите и програмите на партијата и заложбите на прилепските кандидати за пратеници?

Ден по изборите одржани на 24 април анализа на резултатите, за плановите и очекувањата за вториот изборен круг со дел од кандидатите за пратеници во ИЕ4 од Коалицијата „Твоја Македонија“ ВМРО ДПМНЕ со Дејан Проданоски и Петар Ристески.

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе