ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА СВ.АРХАНГЕЛ МИХАИЛ (АРАНГЕЛОВДЕН)

147
ЛЕПЧИЊАТА ,по повод Св. Архангел Михаил (Арангеловден) ЗА СЛАВА , ЌЕ СЕ ПЕАТ ИСКЛУЧИВО ВО ЦРКОВНИТЕ ХРАМОВИ, информираат од прилепските храмови.
За претстојната слава, на Св. Архангел Михаил (Арангеловден), во храмот Св. Кирил и Методиј (Параклис) и во храмот св. Петка во нас. Точила , лепчиња ќе се креваат преку целиот ден, во понеделник (20.11.2023) и тоа од 7:00 – 17.00. И НА САМИОТ ПРАЗНИК (наредниот ден) во вторникот ПО ЗАВРШУВАЊЕТО на Божествената Литургија.
За претстојната слава, на Св. Архангел Михаил (Арангеловден), лепчињата ќе се креваат (прережуваат) во слава и чест на светителот, исклучиво во црквите. Понеделник во  СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА) – од 07.30 до 17.30 часот, СВЕТО ПРЕОБРАЖЕНИЕ (ГРЧКА) – од 08.00 до 09.30 и од 15.30 до 17.00 часот,во СВЕТИ ПАНТЕЛЕЈМОН (БОЛНИЦА) од 11.00 до 13.00 часот ,во  СВЕТИ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА (ТИПСКИ) од 11.00 до 13.00 часот.
А, На 21ви утрото во СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА)
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе