ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ИН МEMOРИAM: Почина Тони Петрески, социјалдемократ и некогашен кандидат за градоначалник

492

Ненадеjно, на 54 годишна возраст , вчера, ( 27 април)  почина Тони Петрески, некогашен кандидат за градоначалник на Прилеп ( 2009 г) од редовите на СДСМ.

Петрески беше партиски активист на СДСМ, социјалдемократ по политчка определба, политички и опшествено активен,  долгогодишен член на ОО на СДСМ, каде обавуваше и високи партиски општински  функции.

Беше вработен во Министерството за одбрана како раководител на Секторот за цивилно-воено соработка, вонреден професор,  опшестено-политички  работни , човек кои прерано ја заврши својата активност во битката за создавање на опшествена заедница на праведност и чесност.

Нековите партиски другари, роднини и  прилепчани веќе од синоќа изразуваат сочуство до семејството, неверувајќи за прераната загуба на човекот кои важеше за почитуван во опшествената заедница.

Погребот е денеска во 15 часот на новите гробишта во Прилеп.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе