ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

И, во наредните дена – времето облачно со дожд и студено

46

Времето денес (03.04.2023 год.): Облачно со врнежи од дожд, кои попладне и во текот на ноќта на повеќе
места ќе бидат поројни и обилни (над 30 л/м2). Во југоисточните делови врнежите ќе бидат проследени со
грмежи. На планините и на некои повисоки места во западните делови врнежите до крајот на денот ќе
преминат во снег и ќе се формира нова снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен
правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени.

– ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА –

Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени
слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж
Повардарието засилен ветер од северен правец. Од среда до петок утринските температури
на места ќе се спуштаат под нула.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе