ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Каратистот Јовевски од КК Бонсаи на балканско во Црна Гора ( ФОТО)

Напред Бонсаи , напред Јовевски!

123

На Балканското Карате Првенство кое ќе се одржи од 04ти до 06ти ноември во Бар, Црна Гора, каратистот од Карате клубот ,, Бонсаи ”, Ѓорѓија Јовевски ќе земе учество во категоријата борби, односно во Јуниори до 21 година, -75 килограми.

Од клубот се надеваат дека нивниот  каратист ќе го покаже најдоброто нешто на татамите и дека за градот  Прилеп ќе се прикаже во најдобро светло.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе