ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кај малолетници пронајдена марихуана

156

На 15.01.2023 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп од ул.„Кеј 1 Мај“, кај катна гаража во Прилеп лишени од слобода се двајца малолетници и Д.Р.(18),кај кои е пронајдена марихуана. Тие биле приведени во присуство на родителите, а по документирање на случајот ќе им биде поднесен соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе