ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кај прилепчани пронајдени ќеси со 4.000 капсули трамадол без документација

157

Вчера, на 11.04.2023, на патот Градско-Прилеп (Превој Плетвар), полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода се Г.Ј.(54) од Прилеп и З.Р.(53) од Прилеп.

При преглед на патничко такси возило „ауди а4“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј., во кое се превезувал З. Р., биле пронајдени ќеси со 4.000 капсули трамадол без документација.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок -информираат од СВР Битола

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе