ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кино на отворено во организација на Црвен Крст- Прилеп

164

Во рамките на Летната програма ,Клубот на млади при Црвен крст на Република Северна Македонија Општинска организација Прилеп реализираше кино на отворено во амфитеатарот на Могилата на непобедените со поддршка на Локалната самоуправа на Општина Прилеп. Покрај киното беше искористена можноста на младите да им се одржи кратка дисеминациска сесија и да се запознаат со сите активности на Црвениот крст и според нивниот интерес да се вклучат со волонтерски ангажман.

И, покрај високите температури активноста беше реализирана со голем интерес и на истата присуствуваа околу 100 млади.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе