CSS Template

Ковидот не стивнува ни во 2021

127
Avtokontrol1

Во последново деноноќие, во болнички услови , по компликации од ковид-19, во Прилеп починале тројца пациенти  (79, 74 и 78), а 11 лица се регистрирани како новозаболени.

Институтот за јавно здравје во овие 24 часа регистрира 416 оздравени пациенти во Македонија, од кои 15 се од Прилеп. Инаку, од почетокот на коронакризата во Прилеп регистрирани се 4.325 случаи, а моментно активни се 413 случаи.

Според последните информации од Министерството за здравство , на Инфективните оддели во земјава лежат 883 болни ,а има 450 празни места во Ковид-центрите.


semm
Farma Dolneni
Kreas
Vivafarm