СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Крушевчани учествуваат во креирањето на Буџетот на општината

74

Креирањето на Буџетот на општина Крушево за 2022 година е во консултација со граѓаните. Оваа активност продолжува, при што граѓаните за своите забелешки и идеи во врска со креирањето на Буџетот за наредната година потребно е да ги следат инструкциите преку електронски пат. Имено, анонимната електронска форма за предлозите и приоритетите може да се пополни на следниот линк  тука
Општина Крушево во текот на цела година врши консултации со граѓаните, а објавен е извештај во рамки на проектот „Низ женски леќи: покревање на политики и буџетски иницијативи следење на спроведувањето на локалните акциски планови за родова еднаквост“. Овој проект вклучи 87 граѓани на 3 фокус групи на кои се одредија проблеми и приоритети.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе