ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Летото и официјално пристигна – со температури до 40 степени

70

Првиот ден од летото, 21 јуни носи пеколни температури кои ќе потраат и наредниве денови. УХМР издаде метео предупредување – Македонија е во портокалова фаза:

21.06.2024

Денес ќе биде сончево и многу топло со натпросечни температури, а земјата ќе биде во портокаловата фаза за опасност од високи температури.

Сончево и многу топло со мала локална облачност со слаб до умерен северен ветер, UV=9. 

Сончево и многу топло ќе биде и во Прилеп со максимална дневна температура до 35  степени целзусови .

Топлото време ќе се задржи во претстојниот период. Утринската температура наместа нема да се спушта под 20 степени, а максималната дневна насекаде ќе биде над 30, а наместа и 40 степени, најавува УХМР.

За в недела попладне, пак, најавена е локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе