CSS Template

Малолетник управувал автомобил и направил сообрајќајка – Нападната 78 годишна жена

411
Avtokontrol1

Вчера „немирен„ ден и работа за полицијата. Стара жена нападната од 23 годишнак, а 14 годишнак направил сообрајќајка, управувајќи со автомобил.

Патничко возило ,марка“Лада”, вчера (11.01.2021 г) управувано од малолетнк, излетало од патот кон рудникот Сивец.  Автомобилот бил без регистарски ознаки и бил управуван од 14 годишнак ,кој при сообрајќната незгода се здобил  со тешки телесни повреди и бил однесен на скопските клиники.  Неговиот, брат Е.М. , исто така се здобил со тешки телени повреди, како сопатник во возилот, го пријавил случјот во Одделението за внатрешни работи Прилеп. Од страна на Полициски службеници било излезено на лице место и е извршен  увид.

хххххххххххххххххххххххххххх

Истот ден жена,  С.Т. (78)  пред полноќ, , во Прилеп од ул.11ти Октомври била нападната од едно лице. Таа во 23.50 часот пријавила во Одделението за внатрешни работи Прилеп. Поради сомнение за сторено кривично дело, лишен од слобода е Ј.К (28) од Прилеп

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.


semm
Kreas
Farma Dolneni
Vivafarm