ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мартин Јованоски го освои Светскиот куп во параглајдинг во Јужна Кореја

227

Прилепскиот и македонски спортски херој Мартин Јованоски повторно на врвот од светската параглајдинг елита освојувајќи го првото место на Светскиот куп во Јужна Кореја. Јужнокорејскиот дел од купот во параглајдинг 2022 се одржа од 1 ви до 8 ми октомври на две локации Хадонг и Гочанг. Натпреварувањата беа поделени во три задачи, трки со различна должина на патеките и техниките за исполнување на целта.

Следната станица за Светскиот куп во параглајдинг ќе биде Суперфиналето, Вале де Браво, Мексико, од 6 до 17 декември 2022 година.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе