ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Микросам на најголемиот американски саем за современи композити – CAMX 2022!

196
Прилепската компанија Микросам се презентира на најголемиот американски саем за современи композити – CAMX 2022 во Калифорнија. На саемот  ​во САД заедно Микросам се претставува со бројни купувачи од целиот свет во повеќе индустрии, како авионската, вселенската, автомобилската и други.
Со гордост можеме да се истакнеме како сериозен лидер и конкурент во производството на генијални роботски машини во композитната индустрија. И оваа година, докажавме дека делата на нашите македонски инженери се препознаени и барани насекаде. Нашата иновативност и упорност служи како преседан по кој ќе чекорат сите останати.
 До крајот на 2022 ќе бидеме присутни и на најголемите саеми за современи композити во Велика Британија, Германија и Кина.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе