ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Минимално поевтинување на дизелот од полноќ

46

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ од вечерва се намалува за 1 денар по литар, од полноќ ќе се продава по цена од 80,5 денари.

Цената на бензините останува непроменета. Односно ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава по цена од 81 денар, а цената на ЕУРОСУПЕР-95 останува на 79 денари по литар.

Се намалува и цената на мазутот на 39,3 денари, и на екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 79,5 денари по литар.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе