ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мириса на титула за прилепските боксери од АС – прилепчани љубоморно ја чуваат првата позиција во младинската лига (ФОТО)

Уште малку и државни прваци во младинска конкуренција - БК АС Прилеп

329

Полека но сигурно “мириса” на титула за прилепскиот боксерски клуб АС во младинска конкуренција.Љубоморно прилепчани ја чуваат првата позиција во оваа конкуренција и по завршеното 5 коло. Останува уште овој викенд во Скопје да се стави печат на одличната сезона за пулените на тимот Чатлески кој макотрпно работи , клубот да ги постигне најдобрите резултати , што и се случува во оваа боксерска сезона.

Еве ги и резултатите од борбите во одиграното 5-то коло : Деца/48 кг Александар Панов (Пинк Пантер тим) – Бирџан Демиров (Фамилија Демирови) 3-0
54 кг Теодор Тошевски (Ас) – Рушан Алими (Хсан бег) 2-1 Кадети/50 кг Ебутали Рушев (Ф. Демирови) – Марко Петрески (Ас) 0-3, 52 кг Мердијан Алими (Хасан бег) – Метин Рамадани (Фајтер Илери) 2-0 ТКО Р157 кг Лука Трифуновиќ (Илинден) – Адријан Рустемовски (Пелистер 2007) 0-3 75 кг Влатко Василевски (Баргала) – Никола Кисковски (Универзалци) 3-080 кг Тео Тиков (Пинк пантер тим) – Матеј Чатлчески (Ас) 0-2 ТКО Р1 Јуниори/67 кг Енис Алиу (А. Огненовски) – Ружди Рустемовски (Пелистер 2007) 1-2 87 кг Христијан Рајков (Аперкат) – Јетмир Јахиу (Хасан бег) 0-3

Дваесет и осум бодови е предноста на БК АС  во однос на конкурентите за висок пласман , што значи пак дека титулата е на дофат и тоа за многу кратко време , викендов , кога прилепчани само ќе треба да го завршат започнатото , многу успех секако за сите овие храбри момчиња.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе