ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Младата Михаела патува на светско во Казахстан (ВИДЕО + ФОТО)

Даноска ќе биде меѓу најдобрите млади биатлонци на мундијалот во биатлон

1.479

Даноска е “нордиско злато”  за Прилеп и Македонија и како таков нордиски натпреварувач продолжува со својата успешна нордиска кариера.Покрај многуте настапи кои ги има на меѓународна сцена , бранејќи ги боите на македонската биатлон репрезентација , Даноска ќе учествува на младинското светско првенство кое во наредниов период ќе се одржи во Казахстан.Михаела во меѓувреме активно се подготвува за овој скијачки мундијал кој за неа ќе претставува уште едно нордиско докажување заедно со најдобрите од светот.За Радио Пела , Даноска рече дека учеството на светското првенство за неа е од големо значење и дека посакува резултат достоен на нејзин личен рекорд и што подобро претставување на Македонија.Во продолжение проследете го и разговорот во целост.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе