ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Можно е да се врати евтината струја два часа денски

63

До почетокот на јуни треба да бидат направени сите анализи за враќање на евтината тарифа. „Цените на светската берза бележат значителен пад и тоа овозможува повторно да се воведе евтина струја два часа преку ден“ изјавил Марко Бислимоски, претседател на Регулаторната комисија за енергетика.

Евтината тарифа на струјата преку ден беше укината во јануари лани поради енергетската криза. Граѓаните досега користат евтина струја само во текот на ноќта, од 22 до 7 часот, секој ден и во недела целот ден.Но, сега има најави дека и  ќе има евтина струја во период од неколку часа и преку денот.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе