ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мотоциклист настрада во сообраќајка во Прилеп

507

На 23.03.2023 во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на крстосница од ул.„Прилепски бранители“ со ул.„Партизанска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.И.(68) од Прилеп и мотоцикл „кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од А.К.(37) од Прилеп. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот констатирани во Општа болница Прилеп. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе