ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Мојата Македонија“ го воодушеви Балканот – малиот Ајдин пее и ужива (ВИДЕО + ФОТО)

не се потребни зборови - треба едноставно да се препуштите на изведбата

324

Дефинитивно во неговите вени „тече“ музиката. Малиот Ајдин кој со својот талент го воодушевува регионот, но и пошироко, уште еднаш ги стопли  срцата на многумина. Овој пат, Мојата Македонија на Давид Темелков испеана од него со многу емоции. Се разбира Османовиќ ја доживува на свој начин:

Босанскиот ангелски глас неодамна го освои третото место на Colors of voices во Германија во конкуренција на талентирани натпреварувачи од 13 земји.

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе