ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Наумоски, капитенот на Победа замина за Пелистер

465

Од ФК Победа замина капитенот Јорданчо Наумоски, во соседството, во македонскиот фудбалски второлигаш Пелистер. Клубот го претстави Јорданчо Наумоски за свое ново засилување во борбата за враќање во елитата во мак-фудбалот. Наумоски има богато прволигашко искуство, а настапува во средниот ред. Наумоски во Битола доаѓа од екипата на Победа каде беше капитен, а претходно настапуваше и за Тиквеш, Металург, Брондби и 11 Октомври.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе