СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Пронајдена муниција и пиштол кај 24 годишно момче од с.Пешталево

195

Во долненско, прилепската полиција пронашла и одзела муниција кај 24 годишно момче од селото Пешталево.  Имено, вчера (24.11.2021)  полициски службеници од ОВР Прилеп, од лицето, со иницијали  А.С.(24) од с.Пешталево,  општина Долнени, одзеле пиштол,  две рамки за пиштол,  муниција за пиштол (25 парчиња) и гумена палка , поради сомнение дека се предмет на кривично дело „кражба“.

По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава против  момчето.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе