ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Најдоброто од Берлинскиот филмски фестивал во Крушево

73
Почнувајќи од 7-ми февруари ќе се прикажуваат најдобрите филмови од Берлинскиот филмски фестивал во Крушево. Во кино салата во горната училишна зграда „Никола Карев“ во Крушево првиот филм кој ќе се прикажува е „Аја“  со проекција која ќе започне во 18 часот. На 14-ти и 21-ви февруари ќе се емитуваат уште два филмови. Влезот е бесплатен.
Филмовите се најдобрите три од Берлинскиот филмски фестивал за човекови права, а настанот е во организација на Амбасадата на СР Германија и Младински Сојуз – Крушево.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе