СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

ПОБЕДА НА ДЕСПИНА НАД ФЕНИКС

ЖЕНСКА СУПЕР ЛИГА

274

Прилепска Деспина со 34:29 (14:15) на домашен терен го совлада битолски Феникс, во 5. коло на Супер женската лига, А-група. Гостинките водеа по првото полувреме со 14:15, подоцна и со 14:16, се до 17:18.

Во продолжение домашните ги средија своите редови и го презедоа водството, кое не го испуштија до крајот. Во еден момент разликата беше 6 гола (30:24), а конечниот резултат 34:29. По ова, Деспина има биланс од 3 победи и 2 пораза.

Ова беше последниот натпревар на прилепскиот тим пред патувањето за Скара, Шведска, каде се двата дуела во ЕХФ европскиот куп.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе