ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На Плетвар пронајдена артилериска граната од Првата светска војна.

78

На 22.06.2023 во ОВР Прилеп, Р. Ј.(49) од Прилеп пријавил дека на место викано „Плетвар“, прилепско, при ископ на темел за викенд куќа пронашол артилериска граната
калибар 75 мм од Првата светска војна.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе