ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На плоштад, заедничко следење на натпреварот Македонија-Португалија

98

По примерот на Куманово, каде попладнево Градоначалник и Совет на Општина Куманово ги  покануваат љубителите на фудбалот утре во 20:30 часот на градскиот плоштад на видео-бим заеднички да го проследат  натпреварот со Португалија „и, да навиваме ЗА НАША МАКЕДОНИЈА!“ , се вели во повикот, Прилеп исто така, само по неколку часа подоцна,  објави дека ќе организира заедничко следење на фудбалскиот натпревар Македонија-Португалија!

ПОРТУГАЛИЈА – МАКЕДОНИЈА – ГРАДСКИ ПЛОШТАД – 20:30 ЧАСОТ

Градоначалник и Совет на Општина Куманово Ве покануват утре во 20:30 часот на градскиот плоштад на видео-бим заеднички да го проследиме натпреварот со Португалија и да навиваме ЗА НАША МАКЕДОНИЈА!Kryetari dhe Këshilli i Komunës së Kumanovës Ju ftojnë, nesër në ora 20:30, në sheshin e qytetit, në video-bim, së bashku ta ndjekim ndeshjen me Portugalinë dhe të bëjmë tifo PËR MAQEDONINË TONË!🇵🇹✖️🇲🇰🏆 Play-off – Final#НапредМакедонија

Posted by Maksim Dimitrievski on Понеделник, 28 март 2022

 

„Ги покануваме сите граѓани да ни се придружат утре, 29.3.2022, на Плоштадот ,,Александрија’’ пред Камената бина во 20:30 часот заедно да навиваме за Македонија за историски пласман на Светското првенство во Катар!„- се вели во повикот на Општина Прилеп, објавено на општинската социјална мрежа.
Утре (29.03), на Градскиот плоштад и  охриѓани рано утрово најавија за  можност заеднички да го проследат фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Португалија.  Организатор е Општина Охрид. „Натпреварот започнува во 20:45 часот. Ве поканувам сите заедно од Градскиот плоштад да испратиме поддршка до нашата репрезентација“,  напиша градоначалникот Пецаков и општината ја објави  оваа фотографија во повикот.
По примерот, на останатите градови ,доцна попладне тргна и Прилеп, што говори дека добор е да се следат позитивните примери и уште подобро  заеднички да се навива за македонската репрезентација

Инаку, Македонската репрезентација утре го игра финалниот дуел од баражот за пласман на Мундијалот во Катар. Мечот против Португалија го играме на стадионот во Порто, популарниот Драгао со почеток од 20:45, а според последните информации кои доаѓаат од таму, на натпреварот ќе бидат присутни околу 2000 наши навивачи.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе