ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На територија на СВР Битола санкционирани близу 100 возачи за сообраќајни прекршоци

196

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (10.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 96 возачи, меѓу кои 51 мерки за возење повеќе од дозволената брзина , 19 мерки за возење без возачка дозвола, 15 возачи за управување под дејство на алкохол. Изречена е една санкција за користење на мобилен телефон при возење,  четири санкции за непрописно престигнување….
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, посочуваат од СВР Битола и апелираат до граѓаните на почитување на сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе