ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Невреме во прилепско со силен ветер, дожд и град

6.239

Попладнево околу 16 часот регионот на прилепска Пелагонија беше зафатен од невреме под влијание на нестабилна воздушна маса од југ. На удар беа населените места Тополчани, Лагово, Кадино село, Беровци, Галичани, Мало и Големо Коњари, Заполжани …

Жителите од повеќе населени места во прилепско јавуваат за невреме од град со големина на орев, проследен со пороен дожд и селен ветер. Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) издаде метео предупредување од денеска до петок во попладневните часови територијата на цела Македонија дека ќе биде под нестабилна воздушна маса која ќе создава услови за невреме со пороен дожд, град, силен ветер и снижување на температурите.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе