ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Неколку физички напади и оштетено полициско возило – биланс од „прилепската црна хорника“

453

Вчера, на 07.05.2023 во ОВР Прилеп, 62-годишна прилепчанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот син А.Т.. Се презамаат мерки за расчистување на случајот.

Денеска пак, (08.05.2023) на ул„Борис Кидрич“ , полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Р.Р.(47) и И.Р.(22), двајцата од Прилеп затоа што со остар и гумен предмет оштетиле службено полициско возило и се заканиле на полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Вчера на 07.05.2023 во ОВР Прилеп, С.Б.(66) од Прилеп пријавил дека на ул„Цане Кузманоски“  бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе