СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

НИЗ ФОТОГРАФИИ- РОДНОТО КРУШЕВО ЗА СВОЈОТ ТОШЕ ДЕНЕС СО РОЗИ ВО РАЦЕ

432

Во неговото родно Крушево стотици обожаватели од земјава и од регионот со солзи и тага во очите по 14 пати му одадоа почит на ѕвезденото момче за кое и годинава имаше „маратон на љубовта“.

Ултрамаратонците кои пред два дена го започнаа симболичниот дводневен маратон од местото на несреќата, на Гумење беа пречекани со црвени рози:

Тоше Проески животот го загуби на само 26 годишна возраст во сообрајќања несреќа во близината на Загреб. Зад себе остави седум студиски албуми,многу концерти и неколку неиспеани песни.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе