ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

НОВА АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА ЗА ГОРНО И ДОЛНО АГЛАРЦИ

131

Завршена е изградбата на атмосферската канализација за селата Долно и Горно Агларци во должина од 600 метри, атмосферска канализација во должина од 255 метри за Горно Агларци и 305 метри за Долно Агларци, преку програмата за Фосилни горива од Министерството за животна средина и просторно планирање.

„Ваквите проекти се од особена важност за жителите на нашата општина како превенција и заштита од поплави, имајќи поредвид дека нашата општина и воопшто Пелагонија се подрачја кои се често склони на вакви  несакани природни непогоди. “ посочил Стевче Стевановски, градоначалник на Општина Новаци.

Вредноста на овие проекти изнесува 771.359,00 денари за Горно додека 926 506,00 денари за Долно Агларци.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе