ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов пораз на Победа – според прилепчани лоша арбитража во Каменица (ФОТО)

Пресврт на домаќините - 0:1 - 2:1

264

Победа загуби нови бодови во второлигашкото друштво.Иако Грозданоски ги доведе гостите во водство во 45 минута , сепак Дуков со два гола во 69 минута од пенал и во 88 минута донесе три бода за домаќините.Прилепчани повторно за жалаат на судењето на натпрев арот на судијата Јордан Јованоски од Гевгелија, судијата кој против Осогово исклуќи тројца играќи на црвено белите до дуелот со Осогово а денеска досудил и непостоечки пенал.

ТАБЕЛА: Беса 18, Пелистер и Детонит по 16, Кожуф 15, Охрид 13, Тетекс 12, Новаци и Башкими по 10, Арсими и Беласица по 9, Победа 8, Скопје 7, Вардар Н. и Осогово по 6, Саса 5, Караорман 3.Во следното коло Победа е домаќин на Детонит Плачковица.

 

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе