CSS Template

Нов триумф за фудбалерките на Деспина за време на подготовките

167
Avtokontrol1

Фудбалерките на Деспина сигурни и во новиот тест натпревар од подготвителниот период. Со високи 4:1 славеа над Љуботен во натпревар во кој прилепчанки го добија и првото полувреме со резултат 2:1.Ова е само еден повеќето пријателски дуели за Деспина до стартот на првенството на 27 Февруари.

На оваа проверка на формата кај фудбалерките , за домашниот соста погодија Јована Ѓорѓиоска , Ангела Стојкоска , Елена Бошкоска и Симона Тасева.Инаку пред дуелот со Љуботен , прилепчанки славеа и против Скопје со минимални 1:0


semm
Farma Dolneni
Vivafarm
Turtel