ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп- Битола по сообраќајната несреќа

500

Од 19:35 часот сообраќајот на магистралниот пат Битола-Прилеп е нормализиран по сообраќајната несреќа, што се случила попладнево.

Поради сообраќајната незгода магистралниот пат Прилеп – Битола, на излез од Прилеп кон Битола, (кај депонијата Алинци), попладнево беше затворен за сообраќај поради , информираа од АМСМ.  Несреќата  се случила околу 15 часот и 48 минути во близина на ѓубриштето ( депонијата Алинци) , а сообраќајот се пренасочувал по стариот пат.

Засега нема информации за состојбата на учесниците во несреќата.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе